iPhone 7 oprava audio čipu (Audio IC, audio kodek), Loop disease.

Závada audio čipu iPhone 7 je velmi častou závadou spolu s výměnou displeje iPhone 7, opravou prasklého skla originál displeje iPhone a závadou nabíjeníčip správy napájení 1610A3B iPhone 7.

Pokud Vašemu iPhone 7 nefunguje hlasitý reproduktor během hovoru (zašedlé tlačítko hlasitého reproduktoru při telefonování) a nefunguje mikrofon a nikdo Vás neslyší, nefunguje nahrávání zvuku ani při natáčení videa, jste další v řadě majitelů iPhone 7 se závadou audio čipu.

Technici našeho iPhone servisu v Olomouci se s problémem audio čipu iPhone setkávají velice často. Díky tomu mají velkou praxi v řešení právě této závady a jejím úspěšném odstranění. Rádi pomůžeme také Vám s opravou Vašeho iPhone 7.

iPhone 7 je jeden z populárních modelů Apple s designově hezkým vzezřením mobilního telefonu. Toto je ale také důvod závady audio čipu iPhone 7…

Tato celosvětově známá závada iPhone 7 a firmou Apple potvrzená konstrukční vada, je způsobená právě z důvodu snahy snižování váhy, a tloušťky konstrukce iPhone 7.

Z nějakého důvodu, o kterém lze pouze spekulovat, jako o záměru (tzv. špatně naplánovaném „kurvítku“, které se projevuje závadou dříve, než po uplynutí záruční doby), konstruktéři a inženýři firmy Apple umístili důležitý komponent audio čipu na základovou desku v místě, kde končí výztuha (a chlazení) základové desky iPhone 7.

Proto díky pádu zařízení, nebo nošení v zadní kapse apod. dochází k mechanickému namáhání a k mírnému ohnutí/pružení konstrukce telefonu, které může být z pohledu uživatele nezaznamenatelné.

Díky tomu dochází k poškození audio čipu iPhone 7 nebo kontaktních ploch tohoto čipu či cest na základové desce v jeho okolí a tím k znefunkčnění celého audio obvodu iPhone 7.

V našem iPhone servise v Olomouci opravíme také Váš mobilní telefon. Kontaktujte nás….

Zařízení k opravě nám můžete také zaslat, kurýrní službou dle návodu …ZDE…

iPhone 7 závada audio čipu, se projevuje následovně:

  • nefunkční mikrofon iPhone 7
  • nefunkční hlasitý reproduktor iPhone 7
  • Siri „neslyší“ a nereaguje na hlasové povely
  • zvuk ve videu a záznamník nefungují
  • iPhone 7 se dlouho zapíná ( i několik minut)
  • iPhone 7 se neustále dokola restartuje
  • iPhone 7 hlásí nebyla nalezena žádná zvuková zařízení

Jak snadno v domácích podmínkách zjistit, že se může jednat o závadu audio IC vašeho iPhone 7?

  1. zavolejte komukoliv a pokuste se hovor přepnout na hlasitý reproduktor. Tlačítko hlasitého reproduktoru Vašeho iPhone 7 je „zašedlé“ a nefunkční?
  2. připojte se k internetu přes wifi a aktivujte Siri dlouhým podržením Home tlačítka. Zadejte příkaz v angličtině. Siri Vás neslyší?
  3. spusťte aplikaci záznamník a pokud se vůbec spustí pokuste se nahrát svůj hlas. Aplikace nefunguje nebo nahrávku nelze udělat?

Gratulujeme! Právě jste v domácích podmínkách diagnostikovali možnou závadu iPhone 7 audio čip nebo-li loop disease.

Upozorňujeme, že i přesto, že se tyto výše uvedené symptomy (závady) u Vašeho iPhone 7 vyskytují je potřeba provést profesionální diagnostiku zařízení u nás v servise, aby se zjistili a případně vyloučily i jiné závady a možnosti.

Navštivte náš iPhone servis v Olomouci nebo zařízení zašlete k provedení diagnostiky/opravy dle návodu …ZDE…

Náš servis mobilních telefonů můžete kontaktovat také na facebooku …ZDE…

Jelikož jsou opravy základových desek velmi náročné na profesionalitu, odbornost a velké zkušenosti techniků znalých oprav iPhone desek pod mikroskopem, provádí tyto opravy pouze nejlepší servisní technici na prvotřídním vybavení (JBC, Hakko, Quick, Amscope atd…).

Proto je také pro naše zákazníky připravena tato nabídka…

Pokud nepovede zásah servisního technika k opravě Vaší závady iPhone, byť částečné, je práce i diagnostika zcela ZDARMA.

Jaká je předběžná cena opravy Audio čipu (loop disease) iPhone 7/iPhone 7 Plus?
-Pokud je závada skutečně pouze v audio čipu a není spojena s jinou závadou základové desky, je cena opravy 1600 – 1990,- CZK, včetně vyčištění telefonu.