Dnešního dne se na nás obrátil zákazník se závadou WiFi na svém telefonu Huawei, kterou v ostatních servisech nebyli schopni žádným způsobem opravit a ani řádně diagnostikovat. Vždy stejná odpověď „závada základové desky, telefon je na vyhození…“.

Zákazník kontaktoval náš Mobil SERVIS-opravaLCD.cz na servisní lince 735525556 a dohodl si termín konzultace s technikem, vzhledem k nemožnosti identifikovat tento druh závady po telefonu. Technik našeho servisu správně a během pár okamžiků identifikoval závadu zákazníkova modelu Huawei.

Závada byla v čipu na základové desce, který řídí funkci WiFi a jeho název je Hi1101. Tento integrovaný obvod používají (mimo jiné) telefony značky Huawei.

Jak lze vidět na fotografii, dolní část čipu byla poškozena (chybějící/ulomená část). Technik navrhl druh a způsob opravy výměnou přepájením tohoto dílu pod mikroskopem a samozřejmě také adekvátní a hlavně rentabilní cenu opravy vzhledem k aktuální ceně zařízení… Během 2 dnů si spokojený zákazník vyzvedl svůj opravený „neopravitelný“ telefon Huawei a nadále jej plnohodnotně využívá…

Pokud Váš telefon Huawei (např. P8 Lite atd.) trpí na neočekávané výpadky WiFi konektivity, nelze se s ním připojit k WiFi síti (zabezpečené/nezabezpečené) nebo je tlačítko pro zapnutí WiFi zašedlé/neaktivní a nelze WiFi modul aktivovat jedná se o klasickou závadu WiFi IC Hi1101 (pravidelná a častá oprava na základových deskách např. Huawei P8 Lite aj.).

• Neopravitelnost/závada základové desky a jiné tajemné zaklínadla ostatních servisů jsou, jak jde vidět na fotografiích výše, u nás řešitelné a opravitelné. Zařízení již řádně funguje, jak lze vidět na poslední fotografií testu WiFi konektivity 🙂

Obraťte se i Vy na náš servis mobilních telefonů Mobil SERVIS-opravaLCD.cz. Rádi se pokusíme opravit i Vaši závadu a zachránit Váš mobilní telefon.